Navigation


« maj 2018 »
PnWŚCzPSN
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 

"kto mleko pije, ten zdrowo żyje"


 

Waldemar Broś
Prezes Zarządu KZSM Zw. Rew.

 
  
 
    
 
 
 
 


 
 
KZSM Zw. Rew.

00-682 Warszawa, ul. Hoża 66/68
tel.: 22 372 03 72
fax: 22 372 03 25
e-mail: kzsm@kzsm.org.pl

Kursy walut

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2018-05-22
USD 3,6252 -0,99%
EUR 4,2812 -0,42%
CHF 3,6385 -0,70%
GBP 4,8814 -0,52%
Wspierane przez Money.pl

Polecamy

Partnerzy

   


 Powrót do poprzedniej strony Wydrukuj tę stronę

Strona Główna

21-06-2017

Światowy Dzień Mleka z MLEKOVITĄ 2017


W dniu 18 czerwca 2017 roku już po raz kolejny odbył się w Wysokiem Mazowieckiem Światowy Dzień Mleka z MLEKOVITĄ. Program zgodnie z ideą zyskał mleczną odsłonę, by promować mleko i produkty mleczne wśród dzieci, młodzieży i dorosłych – impreza ma bowiem na celu zwracanie uwagi na korzyści dla zdrowia płynące z codziennego spożywania nabiału.

Część oficjalną tradycyjnie zainicjował Prezes Zarządu Grupy MLEKOVITA Dariusz Sapiński. – Impreza funkcjonuje od 1998 roku, promuje mleko i jego przetwory w najpiękniejszej i najszlachetniejszej postaci. Dzisiejsza impreza jest zaszczytnym wypełnieniem misji społecznej i odpowiedzialnego biznesu – mówił Prezes Dariusz Sapiński.

Światowy Dzień Mleka z MLEKOVITĄ to okazja do świętowania – powód do dumy dla producentów, przetwórców i konsumentów z tego, że dzięki nim MLEKOVITA jest jednym z największych europejskich producentów i eksporterów nabiału, firmą o ustalonej renomie na świecie i najcenniejszą marką w produkcyjnym sektorze polskiej gospodarki. – Mam ogromną  satysfakcję, że MLEKOVITA trafia nie tylko w Wasze ulubione smaki, oferując największy wybór nabiału w Polsce i w Europie, ale też ma z Wami coraz trwalszą i mocniejsza więź, a trud ponad 20 tysięcy osób jest zauważany i doceniany ­– zwracał się szczególnie do konsumentów Prezes Zarządu Grupy MLEKOVITA Dariusz Sapiński. Potencjał MLEKOVITY tworzy bowiem obecnie:

 • 30 tysięcy stałych klientów,
 • 16 zakładów produkcyjnych,
 • 31 własnych centrów dystrybucyjnych,
 • 50 tysięcy metrów powierzchni magazynowych,
 • pozwolenie na eksport do 144 krajów na świecie,
 • 15 tysięcy dostawców mleka,
 • 6 milionów codziennego przerobu mleka,
 • 24 własne laboratoria oraz  Centrum Badań i Rozwoju,
 • 4000 pracowników,
 • 150 linii produkcyjnych,
 • ponad 18% udziału w polskim rynku,
 • ponad 800 produktów – największy wybór nabiału w Polsce i w Europie,
 • ogólnopolska dystrybucja,
 • dobrze rozpoznawalna marka MLEKOVITA, oparta na komunikacie: „polska”,
 • znakomici hodowcy,
 • unowocześnione i nadal rozwijające się gospodarstwa,
 • pracowitość, przedsiębiorczość i wielka zaradność rolników.

Rozwój MLEKOVITY, jej sukcesy i zasługi dla polskiego przetwórstwa mleczarskiego, a także pracę na rzecz obecności polskich produktów mleczarskich na rynkach całego świata podkreślali też zaproszeni goście. Po przemówieniu Prezesa Zarządu Grupy MLEKOVITA nastąpił szczególny moment części oficjalnej – odczytany został list okolicznościowy od Kardynała Stanisława Dziwisza, który wraz ze specjalnymi życzeniami obfitego błogosławieństwa dla uczestników Światowego Dnia Mleka oraz pracowników, producentów, dostawców i odbiorców produktów MLEKOVITY podkreślał zatroskanie gospodarza Światowego Dnia Mleka o teraźniejszość i przyszłość mleczarstwa i trud polskiego rolnika oraz zawierzenie działalności Bożej Opatrzności i Matce Pięknej Miłości, przywołując słowa homilii Ojca Świętego Jana Pawła II z 4 czerwca 1991 r. z koronacji obrazu Matki Pięknej Miłości: „Warsztatem pracy jest ziemia, którą człowiek uprawia, uprawiając pozwala się objawić Tej Ziemi, w jej Urodzaju, w jej naturalnej płodności. Staje się więc ta ziemia – warsztatem pracy rolnika, ziemia, która rodzi i karmi, jakimś podobieństwem matki: Matka Ziemia. Serdeczną myślą ogarniam wszystkie regiony waszej pięknej Ziemi”*.

Po tej części Prezes Zarządu Grupy MLEKOVITA Dariusz Sapiński wzniósł symboliczny toast szklanką mleka wraz z zaproszonym gośćmi. Podczas oficjalnej części programu wręczono wyróżnienia i pamiątkowe statuetki przyznane przez Prezesa Zarządu Grupy MLEKOVITA osobom i firmom, dzięki którym nastąpił rozwój dystrybucji produktów mleczarskich na świecie i w Polsce oraz osobom szczególnie zasłużonym dla rozwoju polskiego mleczarstwa i produkcji mleka. Także w tym dniu, uchwałą Krajowego Porozumienia Spółdzielni Mleczarskich w Warszawie, odznaką „Zasłużony  Dla  Spółdzielczości Mleczarskiej” uhonorowani zostali: Dyrektor Generalna firmy TETRA PAK Kinga Sieradzon, Prezes Zarządu  firmy  GEA Polska  Piotr  Markiewicz, Radna Sejmiku Województwa Podlaskiego Daria Sapińska oraz pracownicy firmy MLEKOVITA: Magdalena Szabłowska, Adrianna Sapińska, Daniel Ostrowski, Paweł  Janczewski, Michał Ługowski, Ewa Niemyjska, Kinga Morawska, Anna  Piekutowska, Dominika Choińska, Wojciech Zalewski, Jarosław Płoński, Jacek  Matys, Ireneusz Sadowski.

Część artystyczno-rozrywkowa Światowego Dnia Mleka obfitowała w szereg atrakcji: wystąpili artyści polskiej sceny muzycznej: zespół Milano, Halina Kunicka, zespoły Dennis i Pretekst oraz Mateusz Ziółko, odbyły się tradycyjne Mistrzostwa w Piciu Mleka, które z wynikiem 8,42 s wygrał Przemysław Zdziech, a także rodzinne mleczne warsztaty kulinarne z Grzegorzem Łapanowskim. Na najmłodszych dodatkowo czekał plac zabaw.

Światowy Dzień Mleka został zorganizowany z inicjatywy SM MLEKOVITA. Patronatem honorowym objęli je Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Marszałek Województwa Podlaskiego.

 Inf. prasowa SM MLEKOVITAKrajowy Związek Spółdzielni MleczarskichKrajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich
Związek Rewizyjny
ul. Hoża 66/68
00-682 Warszawa