Navigation


« październik 2018 »
PnWŚCzPSN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

"kto mleko pije, ten zdrowo żyje"


 

Waldemar Broś
Prezes Zarządu KZSM Zw. Rew.

 
  
 
    
 
 
 
 
 
 
KZSM Zw. Rew.

00-682 Warszawa, ul. Hoża 66/68
tel.: 22 372 03 72
fax: 22 372 03 25
e-mail: kzsm@kzsm.org.pl

Kursy walut

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2018-10-22
USD 3,7273 -0,87%
EUR 4,2922 -0,30%
CHF 3,7387 -0,95%
GBP 4,8642 -0,76%
Wspierane przez Money.pl

Polecamy

Partnerzy

   


 Powrót do poprzedniej strony Wydrukuj tę stronę

Strona Główna

30-11-2017

Gala Agroprzedsiębiorca RP 2017. Reprezentanci mleczarstwa wśród nagrodzonych i wyróznionych.


29 listopada 2017 r. w  Auli Kryształowej SGGW w Warszawie odbyla się Gala konkursu Agroprzedsiebiorca 2017 r., której Honorowymi Patronami byli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel oraz Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi  Parlamentu europejskiego Czesław Siekierski. Wśród laureatów tegorocznej Gali znaleźli się m.in. Grzegorz Gańko – Prezes Zarządu w OSM Sierpc, który otrzymał tytuł Wybitnego Agroprzedsiębiorcy RP 2017, wyróżniono Wojciecha Wilamowskiego – Przewodniczący Rady KZSM Zw. Rew. – w ramach VII Konfrontacji „Drogi do AgroSukcesu”.

Agroprzedsiębiorca RP 2017 to ceremonia wręczenia szabel oficerskich i buzdyganów najlepszym w Polsce agroprzedsiębiorcom i rolnikom oraz przedstawicielom instytucji obsługujących rodzime rolnictwo i agrobiznes.  W tym roku konkurs odbywa się po raz 27 i rozgrywany w tym roku w 3 kategoriach: Wybitny Agroprzedsiębiorca RP 2017, Wzorowy Agroprzedsiębiorca RP 2017 oraz Zasłużony Promotor Agrobiznesu RP 2017.

Tegoroczna Gala zgromadziła ponad 400 uczestników, w tym przedstawicieli władz centralnych, wybitnych przedstawicieli polskiego agrobiznesu i rolnictwa, szefów organizacji branżowych, przedstawicieli bankowości, nauki i doradztwa rolniczego, a także licznych mediów.

Wśród przybyłych gości znaleźli się m.in.: Halina Szymańska – Szef Kancelarii Prezydenta Prezydenta RP, Maria Fajger - prezes ARiMR, Krzysztof Szymborski – wiceprezes ARiMR, Witold Stroblel – dyrektor generalny KOWR, prof. Wiesław Bielawski - rektor SGGW, Waldemar Broś – Prezes Zarządu KZSM. Zw. Rew., Wojciech Wilamowski – Przewodniczący Rady KZSM Zw. Rew. Martijn Homan z ambasady Królestwa Niderlandów, Jean Lois Buer z ambasady Francji, Jonn P. Slette  z ambasady Stanów Zjednoczonych Ameryki, Adam Wojciech Sekściński – prezesa KRUS, Janina Pszczółkowska - zastępca prezesa KRUS, Jacek Węsierski - dyrektor Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, Jerzy Wierzbicki- przewodniczy Rady Dialogu Społecznego przy Ministrze Rolnictwa.

Organizatorem konkursu Agroprzedsiębiorca RP 2017 była redakcja Magazynu Ludzi Przedsiębiorczych AGRO, zaś jednym z partnerów – Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich Zw. Rew.

Wybitny Agroprzedsiębiorca RP 2017

- Grzegorza Gańko, prezes Zarządu Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Sierpcu, woj. mazowieckie. Z OSM Sierpc współpracuje obecnie ok. 2000 dostawców, od których skupowane jest rocznie ok. 300 mln l mleka wyłącznie najwyższej jakości, spełniającego wymogi UE. OSM Sierpc specjalizuje się w produkcji serów typu szwajcarskiego (Królewski, Studencki, Magnat i Markiz) oraz typu holenderskiego (Kasztelan, Smakosz, Śmietankowy, Gouda, Edamski, Cygański). 

- Wojciech Bednarczuk, właściciel wzorowo prowadzonego 300-hektarowego gospodarstwa ogrodniczego, także prezes i główny udziałowiec dwóch spółek, w tym Greengrow w Wikrowie oraz prezes i udziałowiec dwóch grup producenckich w woj. warmińsko-mazurskim. 

- Teresa Kośmicka, prezes Zarządu Spółdzielni Produkcyjnej Agrofirma w Skórzewie, woj. wielkopolskie, zrzeszającej  18 członków, gospodarującej na 486 ha i specjalizującej się w towarowej produkcji zbóż oraz w tuczu trzody chlewnej w cyklu zamkniętym.

- Monika Siecińska-Jaworowska, prezes rodzinnej firmy Suempol w Bielsku Podlaskim w woj. podlaskim, specjalizującej się w przetwórstwie łososia wędzonego. Jest to potentat w produkcji łososia w skali europejskiej, mający też  zakłady przetwórcze w Niemczech i we Francji, własną  hodowlę w Norwegii i zatrudniający łącznie ok. 1500 pracowników

- Józef Sztorc, właściciel Tarnowskich Zakładów Osprzętu Elektrycznego „Tarel” w Woli Rzędzińskiej w woj. małopolskim, także większościowy udziałowiec spółki Hortino w Leżajsku w woj. podkarpackim.

Wzorowy Agroprzedsiębiorca RP 2017.

- Ryszard Błaszkiewicz, współwłaściciel – wraz z żoną  Danutą – 72-hektarowego gospodarstwa rolnego w Rakowie w woj. kujawsko-pomorskim, w pełni zmechanizowanego, stosującego kompleksowe technologie uprawy zbóż  i specjalizującego się w chowie i hodowli trzody chlewnej,

- Michał Gąsiorek, główny hodowca w rodzinnym Przedsiębiorstwie Produkcyjno-Handlowym AGROPOL w Sokołowie w woj. wielkopolskim.

- Paweł Krzemiński to kolejny zdobywca tytułu Wzorowy Agroprzedsiębiorca RP 2017. Prezesuje z powodzeniem rodzinnej firmie BIN w Aleksandrowie Kujawskim. Produkowane od 27 lat w aleksandrowskiej fabryce silosy BIN zna każdy polski rolnik, i nie tylko.

- Zbigniew Nowiński, właściciel – założonej od podstaw w 1990 r. – Składnicy Opałowej i Przemysłowej Agromax w Brodnicy

- Leonard Murawiec i Andrzej Krzemiński, to duet kierujący firmą Damix w Rypinie, specjalizującej się w produkcji wózków sklepowych i kompleksowego wyposażenia placówek handlowych

- Grażyna i Andrzej Remisiewicz, właściciele firmy TRANS-ROL z miejscowości Kruszewo-Wypychy.

- Igor Szamiłow, kolejny zdobywca tytułu Wzorowy Agroprzedsiębiorca RP 2017, pochodzi z Rosji. W ciągu kilkunastu lat pobytu w Polsce udało mu się w wielkopolskim Rakowie zbudować od podstaw ponad 100-hektarowe gospodarstwo rolno-hodowlane, złożone z dużej fermy norek i oddanej w 2015 r. do użytku na wskroś nowoczesnej fermy drobiu SEDKOR o rocznej produkcji ponad 6 mln brojlerów.

- Marzena i Janusz Zalarscy, właściciele firmy Przetwórstwo Mięsne „Płatek” w Nowej Wsi Szlacheckiej, woj. małopolskie – mogą służyć innym za wzór, jak należy harmonijnie łączyć tradycję z nowoczesnością w branży mięsnej. 

Zasłużony Promotor Agrobiznesu RP 2017

- Krzysztof Figat, , od urodzenia związany jest z Ziemią Łowicką. Jako starosta łowicki, a wcześniej przez 3 kadencje radny powiatowy, czynnie uczestniczył, i uczestniczy, w różnorakich pozytywistycznych działaniach na rzecz dobra Ziemi Łowickiej,

- Stanisław Kacperczyk i Piotr Malicki umiejętnie współkierują, powołanym do życia w 1998 r., Polskim Związkiem Producentów Roślin Zbożowych, z pasją realizując statutowe  cele organizacji i mają w tym względzie znaczące osiągnięcia.

Nagrodzono laureatów konkursu „Kwatery na Medal 2017”, organizowanego od 2011 r. przez redakcję  AGRO i portal AgroNews 

Laureaci „Kwatery na Medal 2017”

I miejsce w konkursie „Kwatery na Medal 2017” zdobyło gospodarstwo PTASI OGRÓD w Mięcierzynie w woj. kujawsko-pomorskim. Prosimy na scenę jego współwłaścicielkę Hannę Bryl wraz z synem Jarosławem

Uwaga, po odbiorze nagród, laureaci zostają na scenie.

II lokatę wywalczyło gospodarstwo CHATA MAGODA w Lutowiskach w woj. podkarpackim. Nagroda będzie przekazana w innym terminie.

III miejsce w konkursie przypadło gospodarstwu DOBOSZÓWKA w miejscowości Kalenne  w woj. lubelskim. Prosimy ma scenę po odbiór nagrody właścicieli gospodarstwa Państwa Małgorzatę i Marcina Dobosz.

Wyróżnienia „Kwatery na Medal 2017”

- Andrzej Zarębski, właściciela gospodarstwa ANDY w Wałczu w woj. zachodniopomorskim

- Teresa i Grzegorz Wójciccy, właściciele Jesionowego Dworku w miejscowości Kotki-Budy w woj. świętokrzyskim

- Paulina i Bogusław Ruteccy, reprezentujący gospodarstwo Między Zamkami w Kotowicach w woj. śląskim

Wyróżnienia przyznano także gospodarstwom agroturystycznym:

- W Starym Domu w Jemnej w woj. dolnośląskim

- Cegielni ART w Nowym Kawkowie  w woj. warmińsko-mazurskim

- Uroczysko Sosnówka w Orzeszkowie woj. podlaskim

- Folwark Pszczew w Pszczewie w woj. lubuskim.

Podczas Gali odbyło się także podsumowano VII Konfrontację „Drogi do AgroSukcesu”, które odbyły się - w ramach nieformalnej AgroAkademii Umiejętności Praktycznych AgroBiznesKlubu – na wybranych wydziałach SGGW.

Każde z gospodarstw rolnych i każda z firm uczestniczących w dzisiejszych Konfrontacjach otrzymało także w nagrodę pamiątkowy złoty tulipan. Wśród wyróżnionych znalazł się Wojciech i Arkadiusz Wilamowscy - współwłaściciele gospodarstwa rolnego w Mańkowie w woj. mazowieckim.

Podczas Gali wręczono również Honorowe Odznaki  „Zasłużony dla Rolnictwa” przyznane przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela oraz Świadectwa Wierzytelności Czynienia Dobra Ogólnego, nadawanych od 2008 r. przez redakcję AGRO i Stowarzyszenie AgroBiznesKlub.Krajowy Związek Spółdzielni MleczarskichKrajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich
Związek Rewizyjny
ul. Hoża 66/68
00-682 Warszawa