MleczarstwoPolskie.pl: Strona Główna

13-04-2017

Federacja Rosyjska: wymóg wypełnienia kwestionariuszy w celu utrzymania uprawnień eksportowych


Władze Federacji Rosyjskiej podjęły decyzję dotyczącą weryfikacji spełniania wymagań Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej przez podmioty wpisane do Rejestru zakładów krajów trzecich (TUTAJ - mleczarskie). Weryfikacja dotyczy zakładów, które w ciągu ostatnich 18 miesięcy nie prowadziły wywozu na rynek Federacji Rosyjskiej, czyli po 1 września 2015 roku do chwili obecnej.  

W tym celu zainteresowane zakłady mleczarskie będą musiały wypełnić w języku rosyjskim specjalny kwestionariusz i przesłać go do dnia 15 maja 2017 r. bezpośrednio na adres Głównego Inspektoratu Weterynarii (GIW) oraz przesłać do wiadomości właściwym powiatowym i wojewódzkim lekarzom Weterynarii. Dzień 15 maja 2017 r. jest nieprzekraczalną datą wpłynięcia dokumentów do GIW.

Kwestionariusze zostały przetłumaczone przez GIW na język polski, jednakże powinny być wypełnione w języku rosyjskim ( w załączeniu dwie wersje).

W przypadku wątpliwości zakładów co do wypełniana kwestionariuszy można przesłać zapytanie na adres mailowy rosja@wetgiw.gov.pl

- pismo GIW

- kwestionariusz mleko (rus.)

- kwestionariusz mleko (pol.)

 

Biuro Bezpieczeństwa Żywnoœści Pochodzenia Zwierzęcego

Główny Inspektorat Weterynarii

ul. Wspólna 30, 00-930 Warszawa

Telefon: +48 22 623 17 98

Faks: +48 22 623 14 08

www.wetgiw.gov.pl

www.poland.gov.pl

Mleczarstwo w Polsce
Powrót do poprzedniej strony | Wydrukuj ten artykuł