MleczarstwoPolskie.pl: Strona Główna

12-04-2018

XLIV OLIMPIADAWIEDZY O MLEKU I MLECZARSTWIE - WYNIKI


Tegoroczny finał XLIV Olimpiady Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie odbył się w dniach 4-6.04.2018 r. w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży.

Zwycięzcą Olimpiady został Patryk Ostojski – uczeń z  Zespołu Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego im. gen. F. Kleeberga w Lublinie, który uzyskał doskonały wynik 242 punktów na 340 możliwych do zdobycia.

Na zdjęciu: I miejsce - Zespół Szkół nr 3 im. B. Chełmickiego w Rypinie - Klasyfikacja drużynowa

Drugie miejsce zajęła Oliwia Bożena Borecka z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Słupsku, II Liceum Ogólnokształcącego z oddziałami dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku (233 punkty) a trzecie Natalia Niedziela z  Zespołu Szkół Spożywczo-Gastronomicznych w Warszawie (225 punktów) i Joanna Guzek z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego im. T. Kościuszki w Łowiczu (225 punktów).

W klasyfikacji zespołowej zwyciężyła reprezentacja uczniów z Zespołu Szkół nr 3 im. B. Chełmickiego w Rypinie (617 punktów). Drugie miejsce zajął Zespół Szkół Zawodowych im. S. Staszica w Wysokiem Mazowieckiem (615 punktów) a trzecie Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 RCKUiP im. T. Kościuszki w Łowiczu (574 punkty).

XLIV Olimpiady Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie była finansowana z Funduszu Promocji Mleka.

 

Mleczarstwo w Polsce
Powrót do poprzedniej strony | Wydrukuj ten artykuł