Navigation


« grudzień 2019 »
PnWŚCzPSN
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

"kto mleko pije, ten zdrowo żyje"


 

Waldemar Broś
Prezes Zarządu KZSM Zw. Rew.

 
  
 
    
 
 
 
 
 
 
KZSM Zw. Rew.

00-682 Warszawa, ul. Hoża 66/68
tel.: 22 372 03 72
fax: 22 372 03 25
e-mail: kzsm@kzsm.org.pl

Kursy walut

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2019-12-06
USD 3,8500 -0,17%
EUR 4,2721 -0,13%
CHF 3,8963 -0,07%
GBP 5,0527 -0,24%
Wspierane przez Money.pl

Polecamy

Partnerzy

   


 Powrót do poprzedniej strony Wydrukuj tę stronę

Strona Główna

17-08-2016

MLEKOVITA. IX Światowy Dzień Mleka w Polsce – Ogólnopolskie Święto Mleka z MLEKOVITĄ - relacja


Patrząc wokół, z radością zauważam, że nasze święto cieszy się niesłabnącym uznaniem ­– od tych słów Prezesa Zarządu Grupy MLEKOVITA Dariusza Sapińskiego rozpoczęły się uroczyste obchody Światowego Dnia Mleka w Polsce – Ogólnopolskiego Święta Mleka z MLEKOVITĄ, mającego na celu zwracanie uwagi na korzyści dla zdrowia płynące z codziennego spożywania nabiału. 

Zdjęcia i tekst: MLEKOVITA

Tegoroczna impreza rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji rolników, producentów mleka, pracowników SM MLEKOVITA. Część oficjalną tradycyjnie zainicjował Prezes Zarządu Grupy MLEKOVITA Dariusz Sapiński. – Światowy Dzień Mleka z Mlekovitą to radosna okazja, aby uczcić walory mleka – polskiego  białego złota – oraz codzienny trud wszystkich, dzięki którym MLEKOVITA – największa fabryka mlecznych przysmaków w Europie Środkowo–Wschodniej – każdego dnia gości na stołach milionów konsumentów w kraju i na świecie – rozpoczął przemówienie. – To dzięki Wam – Waszym wymaganiom i oczekiwaniom – MLEKOVITA, często określana fabryką zdrowia, tak intensywnie się rozwija – zwracał się do konsumentów Prezes Dariusz Sapiński. – Odpowiadając na Wasze codzienne potrzeby, sami codziennie coś zmieniamy, coś ulepszamy, aby logo MLEKOVITY – charakterystyczne białe „M” na czerwonym owalnym polu – było wszędzie synonimem najwyższej jakości i smaku

Światowy Dzień Mleka w Polsce – Ogólnopolskie Święto Mleka to okazja do świętowania – powód do dumy dla producentów, przetwórców i konsumentów z tego, że dzięki nim MLEKOVITA jest jednym z największych europejskich producentów i eksporterów nabiału, firmą o ustalonej renomie na świecie i najcenniejszą marką w produkcyjnym sektorze polskiej gospodarki. 

Jak podkreślał w przemówieniu Dariusz Sapiński, firma wciąż się rozwija i niedługo powyższe dane przestaną być aktualne, m.in. dzięki trwającej budowie nowej Fabryki Proszków Mlecznych o wartości 300 mln zł – trzeciej największej inwestycji z dotychczas zrealizowanych w historii MLEKOVITY. W wyniku tego przedsięwzięcia MLEKOVITA będzie nie tylko największym producentem proszków mlecznych w Polsce, ale i w Europie Środkowo-Wschodniej.

Rozwój MLEKOVITY, jej sukcesy i zasługi dla polskiego przetwórstwa mleczarskiego, a także pracę na rzecz obecności polskich produktów mleczarskich na rynkach całego świata podkreślali też zaproszeni goście, m.in. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel, który objął imprezę patronatem honorowym, a także Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jacek Bogucki i Wiceminister Spraw Wewnętrznych Jarosław Zieliński.

Po przemówieniu Prezesa Zarządu Grupy MLEKOVITA oraz wystąpieniach przedstawicieli władz rządowych Dariusz Sapiński wzniósł symboliczny toast szklanką mleka wraz z zaproszonym gośćmi: Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofem Jurgielem, Wiceministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jackiem Boguckim, Wiceministrem Spraw Wewnętrznych Jarosławem Zielińskim, Biskupem Łomżyńskim Tadeuszem Bronakowskim, Pierwszym Sekretarzem Służby Handlowej w Ambasadzie Białorusi w Polsce Sergejem Baranowskim, Konsulem Republiki Białorusi Nikolaiem Kamyszikiem, Posłami na Sejm RP: Bernadetą Krynicką i Lechem Kołakowskim, Prezesem Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich Związek Rewizyjny Waldemarem Brosiem, Wojewodą  Podlaskim Bohdanem Paszkowskim, Marszałkiem Województwa Podlaskiego Jerzym Leszczyńskim, Radnymi Sejmiku Województwa Podlaskiego: Darią Sapińską i Łukaszem Siekierką, Starostą Wysokomazowieckim Bogdanem Zielińskim oraz Burmistrzem Miasta Wysokie Mazowieckie Jarosławem Siekierką.

Podczas oficjalnej części programu wręczono wyróżnienia i pamiątkowe statuetki przyznane przez Prezesa Zarządu Grupy MLEKOVITA osobom i firmom, dzięki którym nastąpił rozwój dystrybucji produktów mleczarskich na świecie i w Polsce oraz osobom szczególnie zasłużonym dla rozwoju polskiego mleczarstwa i produkcji mleka. Także w tym dniu, postanowieniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 28.07.2016, odznaką honorową ZASŁUŻONY DLA ROLNICTWA uhonorowani zostali: Jarosław Rudnicki, Kazimierz Gosiewski, Krzysztof Wojtkowski, Radosław Truskolawski, Stanisław Porowski. Ponadto uchwałą Krajowego Porozumienia Spółdzielni Mleczarskich w Warszawie odznaką ZASŁUŻONY DLA SPÓŁDZIELCZOŚCI MLECZARSKIEJ uhonorowano osoby: Elwira Tymosiak, Katarzyna Kaczyńska, Kinga Morawska, Krystyna Maciuszko, Ewa Grochowska, Mariola Włostowska, Robert Kaczyński, Waldemar  Zalewski, Ryszard Drobek, Adam Wnorowski.

Część artystyczno-rozrywkowa Światowego Dnia Mleka obfitowała w szereg atrakcji: wystąpili artyści polskiej sceny muzycznej, odbyły się tradycyjne Mistrzostwa w Piciu Mleka, które z wynikiem 7,74 s wygrał Wiesław Szydłowski, a także rodzinne mleczne warsztaty kulinarne.

Prezes Zarządu Grupy MLEKOVITA zakończył niezwykle udany IX Światowy Dzień Mleka w Polsce – Ogólnopolskie Święto Mleka z MLEKOVITĄ słowami, że wszystko na świecie ma swój początek i koniec – i Święto Mleka również. Jednak na zakończenie nastąpiła niespodzianka: Prezes wylansował nowe hasło reklamowe MLEKOVITY: „Będziesz moja na zawsze – MLEKOVITA”. Zwieńczeniem imprezy była piosenka w tym klimacie wykonana przez zespół Jorrgus.


Na zdjęciu od lewej: Tadeusz Bronakowski - biskup pomocniczy łomżyński, Waldemar Broś - Prezes KZSM Zw. Rew. (zdj. Tygodnik Rolniczy)Krajowy Związek Spółdzielni MleczarskichKrajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich
Związek Rewizyjny
ul. Hoża 66/68
00-682 Warszawa