Navigation


« marzec 2019 »
PnWŚCzPSN
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

"kto mleko pije, ten zdrowo żyje"


 

Waldemar Broś
Prezes Zarządu KZSM Zw. Rew.

 
  
 
    
 
 
 
 
 
 
KZSM Zw. Rew.

00-682 Warszawa, ul. Hoża 66/68
tel.: 22 372 03 72
fax: 22 372 03 25
e-mail: kzsm@kzsm.org.pl

Kursy walut

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2019-03-20
USD 3,7767 -0,15%
EUR 4,2864 -0,18%
CHF 3,7781 -0,12%
GBP 4,9955 -0,47%
Wspierane przez Money.pl

Polecamy

Partnerzy

   


 Powrót do poprzedniej strony Wydrukuj tę stronę

Strona Główna

18-06-2018

Światowy Dzień Mleka z MLEKOVITĄ 2018


Już po raz kolejny 16 czerwca 2018 roku odbył się Światowy Dzień Mleka z MLEKOVITA, którego program zgodnie z ideą zyskał mleczną odsłonę, by promować mleko i produkty mleczne wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Jest to kolejna edycja wspaniałego wydarzenia, jakim jest Światowy Dzień Mleka, który promuje mleko i przetwory mleczarskie w najpiękniejszej i najszlachetniejszej postaci. Jego celem jest zwrócenie uwagi konsumentów na ich prozdrowotne działanie i fakt, że spożywanie nabiału jest bardzo korzystne dla organizmu – zainicjował część oficjalną Prezes Zarządu Grupy MLEKOVITA Dariusz Sapiński.

Światowy Dzień Mleka z MLEKOVITĄ to okazja do świętowania – powód do dumy dla producentów, przetwórców i konsumentów z tego, że dzięki nim MLEKOVITA jest jednym z największych europejskich producentów i eksporterów nabiału, firmą o ustalonej renomie na świecie i najcenniejszą marką w produkcyjnym sektorze polskiej gospodarki. – Dzisiejszy dzień jest szczególny i wyjątkowy także z  uwagi na przypadający w bieżącym roku jubileusz 90-lecia MLEKOVITY, który świętujemy wspólnie z naszymi hodowcami – producentami mleka, pracownikami oraz partnerami biznesowymi  ­– zwracał się do zebranych Prezes Zarządu Grupy MLEKOVITA Dariusz Sapiński, szczególnie zaś do konsumentów: Wdrożyliśmy produkty, które ułatwiają (…) dokonanie właściwych wyborów żywieniowych, gdyż wiele uwagi poświęciliśmy na promocję zdrowego odżywiania poprzez wprowadzanie i oferowanie produktów o szczególnych walorach, takich jak np. wyroby BIO, BEZ GMO, BEZ LAKTOZY czy FITNESS. Najważniejsze jest to, że MLEKOVITA tworzy swoje produkty przede wszystkim w trosce o zdrowie konsumentów. Jesteśmy świadkami zmieniającego się stylu życia na bardziej świadomy i harmonijny z otoczeniem. Konsumenci są bardziej wymagający, pragną odżywiać się w sposób zdrowy i zbilansowany, z poszanowaniem dla otaczającego ich świata. Ambicją MLEKOVITY jest odpowiedzieć na te potrzeby, dlatego kontynuujemy naszą misję promowania produktów zdrowych i  świeżych oraz kultywujemy polskość ­– kontynuował Prezes Dariusz Sapiński.    

Rozwój MLEKOVITY, jej sukcesy i zasługi dla regionu, polskiego przetwórstwa mleczarskiego i całej polskiej gospodarki, a także pracę na rzecz obecności polskich produktów mleczarskich na rynkach całego świata podkreślali też zaproszeni goście. Po przemówieniu Prezesa Zarządu Grupy MLEKOVITA odczytany został list okolicznościowy Kardynała Stanisława Dziwisza, który przesłał gratulacje wciąż powiększającego się grona odbiorców w kraju oraz za granicą, które świadczy o najwyższej jakości oferowanych wyrobów, oraz specjalne błogosławieństwo dla wszystkich uczestników Światowego Dnia Mleka.

Po tej części Prezes Zarządu Grupy MLEKOVITA Dariusz Sapiński wzniósł symboliczny toast szklanką mleka wraz z zaproszonym gośćmi. Podczas oficjalnej części programu wręczono wyróżnienia i pamiątkowe statuetki przyznane przez Prezesa Zarządu Grupy MLEKOVITA osobom i firmom, dzięki którym nastąpił rozwój dystrybucji produktów mleczarskich na świecie i w Polsce oraz osobom szczególnie zasłużonym dla rozwoju polskiego mleczarstwa i produkcji mleka. Także w tym dniu wręczonych zostało 12 odznak honorowych „Zasłużony dla Rolnictwa”, przyznanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, oraz 19 odznak „Zasłużony  dla  Spółdzielczości Mleczarskiej”, przyznanych uchwałą Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich w Warszawie, które osobiście wręczył st.lustrator st. specjalista Tadeusz Maliborski z KZSM Zw. Rew. 

Część artystyczno-rozrywkowa Światowego Dnia Mleka obfitowała w szereg atrakcji: wystąpili artyści polskiej sceny muzycznej: zespół Top Girls i zwyciężczyni programu „The Voice of Poland” Marta Gałuszewska, a także Zespół Pieśni i Tańca Mazowia, odbyły się tradycyjne Mistrzostwa w Piciu Mleka, których zwycięzca wypił litr mleka w rekordowym czasie 9,59 s. Poza sceną główną odbywały się również Mistrzostwa w dojeniu sztucznej krowy. Na najmłodszych czekały konkursy „Mleko z klasą” oraz plac zabaw.

Światowy Dzień Mleka został zorganizowany z inicjatywy SM MLEKOVITA. Patronatem honorowym objął je Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Zdjęcia z imprezy - TUTAJ Krajowy Związek Spółdzielni MleczarskichKrajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich
Związek Rewizyjny
ul. Hoża 66/68
00-682 Warszawa