Navigation


« maj 2019 »
PnWŚCzPSN
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

"kto mleko pije, ten zdrowo żyje"


 

Waldemar Broś
Prezes Zarządu KZSM Zw. Rew.

 
  
 
    
 
 
 
 
 
 
KZSM Zw. Rew.

00-682 Warszawa, ul. Hoża 66/68
tel.: 22 372 03 72
fax: 22 372 03 25
e-mail: kzsm@kzsm.org.pl

Kursy walut

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2019-05-24
USD 3,8436 -0,67%
EUR 4,2989 -0,27%
CHF 3,8327 -0,04%
GBP 4,8768 -0,17%
Wspierane przez Money.pl

Polecamy

Partnerzy

   


 Powrót do poprzedniej strony Wydrukuj tę stronę

Strona Główna

31-01-2011

Zapraszamy Państwa do obejrzenia ostatniej części programu edukacyjnego dotyczących prozdrowotnych właściwości mleka i produktów mleczarskich pn. „Mleko – Eliksir Zdrowia”. Program został zrealizowany ze środków Funduszu Promocji Mleka.

 

 

 


 

Mleczarstwo w Polsce
28-01-2011

Spółdzielnia Mleczarska LAZUR z Nowych Skalmierzyc została laureatem w województwie wielkopolskim, natomiast Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita z Wysokiego Mazowieckiego zajęła drugie miejsce w województwie podlaskim w rankingu "Filary Biznesu 2011".

   

Filary Polskiej Gospodarki to ranking przygotowywany przez dziennik "Puls Biznesu" i firmę konsultingową Pentor Research International.

Mleczarstwo w Polsce
28-01-2011

27 stycznia 2011 Waldemar Broś, Prezes Zarządu KZSM Zw. Rew. wziął udział w spotkaniu Rady Nadzorczej OSM MALUTA w Nowym Dworze Gdańskim z okazji modernizacji zakładu z wykorzystaniem środków UE.

Mleczarstwo w Polsce
28-01-2011

27 stycznia 2011 Waldemar Broś, Prezes Zarządu KZSM Zw. Rew. wziął udział w spotkaniu Rady Nadzorczej OSM MALUTA w Nowym Dworze Gdańskim z okazji modernizacji zakładu z wykorzystaniem środków UE. W spotkaniu wzięli udział najwięksi producenci mleka Spółdzielni MALUTA oraz przedstawiciele władz samorządowych – powiatowych i samorządowych oraz dyrektorzy ARR i ARiMR.

Na zdjęciu: Ryszard Masalski, Prezes SM Maluta, Waldemar Broś, Prezes Zarządu KZSM Zw. Rew.

Prezes W. Broś wręczył okolicznościowy Puchar dla Ryszarda Masalsksiego za wkład w rozwój Spółdzielni MALUTA w Nowym Dworze Gdańskim w ostatnich 28 latach.

Podczas spotkania W. Broś, Prezes KZSM Zw. Rew. omówił aktualną sytuację na rynku mleka w Polsce w UE i na świecie.

Mleczarstwo w Polsce
28-01-2011

W dniach 27-28 stycznia 2011 we Włocławku odbyła się konferencja pn. „Zarządzanie mediami w przemyśle spożywczym.  Energia – Woda – Środowisko” zorganizowana przez Agencje Promocji Biznesu. 

KZSM Zw. Rew. objął patronat nad konferencją.  W spotkaniu wziął udział Jakub Krogulec Kierownik Zespołu ds. Rynku i Ośrodka Szkoleń KZSM Zw. Rew.

Załącznik:
- program Konferencji

Mleczarstwo w Polsce
27-01-2011

Zapraszamy Państwa do przeczytania wywiadu z Waldemarem Brosiem, Prezesem Zarządu KZSM Zw. Rew., który ukazał się w styczniowym wydaniu Gazety Chłopskiej.

Załącznik:

„Stabilność dla producentów i przetwórców” - wywiad

Mleczarstwo w Polsce
26-01-2011

Zapraszamy Państwa do obejrzenia kolejnej części programu edukacyjnego dotyczących prozdrowotnych właściwości mleka i produktów mleczarskich pn. „Mleko – Eliksir Zdrowia”. Program został zrealizowany ze środków Funduszu Promocji Mleka.

Mleczarstwo w Polsce
26-01-2011
Pomysł tworzenia wspólnych marek kilku producentów jest zdecydowanie dobry. Jest to jednak rozwiązanie dla małych firm, które nie mają odpowiednio wypromowanej swojej własnej marki lub jest ona słaba - powiedział serwisowi portalspożyczy.pl Waldemar Broś, prezes Zarządu Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich Zw. Rew.
 
 
 
Źródło:
Roman Wieczorkiewicz, portalspożywczy.pl
Mleczarstwo w Polsce
24-01-2011

Zapraszamy Państwa do obejrzenia II cześci programu edukacyjnego dotyczących prozdrowotnych właściwości mleka i produktów mleczarskich pn. „Mleko – Eliksir Zdrowia”. Program został zrealizowany ze środków Funduszu Promocji Mleka.

Mleczarstwo w Polsce
21-01-2011

20 stycznia 2011 udział Waldemara Brosia, Prezesa Zarządu KZSM Zw. Rew. w Gali Agrobiznesu.

Mleczarstwo w Polsce
20-01-2011

Pod takim tytułem 20 stycznia 2011 r. w Auli Kryształowej SGGW odbyła sie się debata na temat szans rozwojowych polskiego rolnictwa i agrobiznesu, zainicjowana i przygotowana wspólnie przez prof. Tomasza Boreckiego – Doradcę Prezydenta RP ds. Wsi i Rolnictwa, prof. Alojzego Szymańskiego - Rektora Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, Stowarzyszenie AgroBiznesKlub i Redakcję AGRO.

 

Na zdjęciu od lewej: Waldemar Broś - Prezes Zarządu KZSM Zw. Rew., Tadeusz Nadrowski - Prezes Zarządu OSM Ostrołęka, Tadeusz Badach - Prezes Zarządu OSM Krasnystaw, prof. Tomasz Borecki Doradcę Prezydenta RP ds. Wsi i Rolnictwa, Leon Wawreniuk - AGRO

W spotkaniu wziął udział Waldemar Broś, Prezes Zarządu KZSM Zw. Rew., który w specjalnie przygotowanym panelu dyskusyjnym omówił (razem z  Tadeuszem Nadrowskim - Prezesem Zarządu OSM Ostrołęka i Tadeuszem Badachem - Prezesem Zarządu OSM Krasnystaw) aktualną sytuację branży mleczarskiej w Polsce oraz wskazał jej szanse i zagrożenia.

Konfrontacje poprzedziła Noworoczna Gala Agrobiznesu, podczas której zostały wręczone nagrody laureatom konkursu Agroprzedsiębiorca RP i  AgroLiga, a także  m.in.: laureatowi Nagrody AgroBiznedsKlubu im. Andrzeja Warchoła oraz laureatom  konkursów redakcji AGRO - AgroKlasa ODR i Kwatera na Medal.

Mleczarstwo w Polsce
20-01-2011

Zapraszamy Państwa do obejrzenia programu edukacyjnego dotyczących prozdrowotnych właściwości mleka i produktów mleczarskich pn. „Mleko – Eliksir Zdrowia”. Program został zrealizowany ze środków Funduszu Promocji Mleka.

Mleczarstwo w Polsce
20-01-2011

 

Pragniemy Państwa poinformować, że strona internetowa KZSM Zw. Rew. posiada nowy adres:

www.mleczarstwopolskie.kzsm.pl

 

 

 

Mleczarstwo w Polsce
19-01-2011

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z artykułami poświeconymi  mleku i produktom mleczarskim, które ukazały się w dodatku do Dziennika Gazeta Prawna pt. „ABC zdrowia i urody”.  Artykuły powstały w ramach działania KZSM Zw. Rew. finansowanego z Funduszu Promocji Mleka.

Załączniki:

- Napoje mleczne fermentowane

- Sery Dojrzewające

- Co zawiera w sobie mleko

Mleczarstwo w Polsce
19-01-2011

Regularne picie mleka w szkole redukuje o 30 proc. prawdopodobieństwo zachorowania na raka jelita grubego w przyszłości - przekonują naukowcy, których badania opublikował "American Journal of Epidemiology".

 

Źródło: www.medonet.pl

Mleczarstwo w Polsce
18-01-2011

17 stycznia 2011 udział Waldemara Brosia, Prezesa Zarzadu KZSM Zw. Rew.  w spotkaniu Przewodniczących Rad Nadzorczych i Prezesów Spółdzielni z województwa podlaskiego z posłami do Sejmu RP w sprawie projektu zmian w prawie spółdzielczym.

Mleczarstwo w Polsce
18-01-2011

W dniu 17 stycznia 2011 w siedzibie SOT w Białymstoku odbyło się spotkanie Przewodniczących Rad Nadzorczych i Prezesów Spółdzielni z województwa podlaskiego z posłami do Sejmu RP z tego regionu. Tematem spotkania był „projekt ustawy wprowadzenia zmian w prawie spółdzielczym” druk 3493.

W spotkaniu tym wziął udział Waldemar Broś - Prezes Zarządu KZSM Zw. Rew, który w imieniu całego środowiska mleczarskiego przedstawił uwagi do tego projektu, zwracając się jednocześnie do posłów o uwzględnienie w dalszych pracach przedstawionych uwag lub całkowite odrzucenie tego projektu. W dyskusji posłowie przychylili się do tego wniosku.

Obecni posłowie na spotkaniu: Jacek Bogucki, Leszek Cieślik, Krzysztof Jurgiel, Jarosław Matwiejuk, Krzysztof Tołwiński, Damian Raczkowski.

Mleczarstwo w Polsce
17-01-2011

Przedstawiciele Państw członkowskich poparli proponowany projekt mechanizmu "klauzuli zakłóceń", który polega na zwrocie kosztów producentom mleka w celu dobrowolnego zmniejszenia wielkości ich dostaw w wyjątkowych przypadkach poważnego zaburzenia równowagi na rynku, aby uniknąć kryzysu.

Źródło: FAMMU/FAPA na podstawie AgraEurope, KE

Mleczarstwo w Polsce
14-01-2011

Zamieszczamy pismo od Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w którym MRiRW przychyla się do inicjatywy KZSM Zw. Rew. popartej przez branżę mleczarską, dotyczącej wdrożenia do polskiego prawodawstwa zapisów regulujących stosowanie określenie "świeże" w znakowaniu mleka spożywczego oraz przystąpienia w najbliższym czasie do prac legislacyjnych w ww. sprawie.

Załącznik:
- pismo do MRiRW

Zobacz także:
Stosowania określenia „świeże” w odniesieniu do mleka pitnego poddanego obróbce cieplnej

Mleczarstwo w Polsce
11-01-2011

8 stycznia 2011 udział Waldemara Brosia, Prezesa KZSM Zw. Rew. w obchodach 30-lecia Kliniki Uzdrowiskowej "Pod Tężniami". Podczas uroczystośc Prezes W. Broś wręczyl 15 odznaczeń "Zasłużony dla Spółdzielczości Mleczarskiej"

Mleczarstwo w Polsce
11-01-2011

8 stycznia 2011 w Ciechocinku odbyły się uroczystości związane z obchodami 30-lecia Kliniki Uzdrowiskowej "Pod Tężniami" - członka KZSM Zw. Rew.

 

Specjalnym gościem obchodów był Waldemar Broś, Prezes Zarządu KZSM Zw. Rew., który wręczył 15 odznaczeń "Zasłużony dla Spółdzielczości Mleczarskiej".


Klinika "Pod Tężniami" należy do najlepszych w Polsce placówek uzdrowiskowo-rehabilitacyjnych, śmiało konkuruje z najlepszymi w Europie. Od kilku lat systematycznie rozbudowuje się i unowocześnia, pozostając wierna dewizie, że klient jest najważniejszy.
Więcej nt. Kliniki - tutaj

Mleczarstwo w Polsce
10-01-2011

Ambasada Rzeczpospolitej w Hanoi pragnie poinformować o ofercie ze strony Hanoimilk JSC, jednej z największych wietnamskich firm mleczarskich, zainteresowanej importem z Polski mleka w proszku, w szczególności:
1 – skimmed Milk Powder Low Heat (SMP) – average 12—150 tons per month
2 – anhydrous Milk Fat (AMF) – Average 40-50 tons per month
3 – whole Milk Powder (WMP)

Oferty należy kierować bezpośrednio do p. Thi Hong, dyrektora generalnego Hanoimilk oraz do p. Phoung Ahn (ahn.ntp@hanoimilk.com), ewentualnie (wojciech.gerwel@msz.gov.pl)

Hanoimilk Joint Stock Company
Quang Minh, Me Linh, Hanoi, Vietnam
www.hanoimilk.com

Mleczarstwo w Polsce
Mleczarstwo w Polsce
10-01-2011

W załączeniu zamieszczamy wersję elektroniczną pisma od Głównego Inspektoratu Weterynarii - GIWbż-52-RU-(1)/11 z dnia 4 stycznia 2011 r. w sprawie zmiany wytycznych dla zakładów mleczarskich dotyczących zapewnienia zgodności z wymaganiami Federacji Rosyjskiej i Unii Celnej.

Załączniki:
- pismo od Głównego Inspektoratu Weterynarii

- wytyczne dla zakładów mleczarskich dotyczące zapewnienia zgodności z wymaganiami ustawy Federalnej

Mleczarstwo w Polsce
03-01-2011

KOMUNIKAT

         Informujemy, że ustawą z dnia 26 listopada 2010r. (Dz. U. nr 238 poz. 1578 z dnia 17.12.2010r.) o zmianie niektórych ustaw związanych z realizacją ustawy budżetowej zmieniono ustawę z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług.

         Zgodnie z załącznikiem nr 10 do w/w ustawy stawka podatku od towarów i usług dla wyrobów mleczarskich (PKWiU 10.5) z wyłączeniem kazeiny do produkcji włókien tekstylnych oraz kazeiny do stosowania w przemyśle innym niż produkujący żywność, pasze lub przemyśle włókienniczym od 1 stycznia 2011r. wynosi 5%.

         Więcej szczegółów w sprawie zmian w ustawach podatkowych na szkoleniu planowanym w dniach 17– 18.01.2011r.

 Zarząd KZSM Zw. Rew.

Mleczarstwo w Polsce

Strona 1 z 2  > >>Krajowy Związek Spółdzielni MleczarskichKrajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich
Związek Rewizyjny
ul. Hoża 66/68
00-682 Warszawa