Navigation
KZSM Zw. Rew.

00-682 Warszawa, ul. Hoża 66/68
tel.: 22 372 03 72
fax: 22 372 03 25
e-mail: kzsm@kzsm.org.pl

Kursy walut

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2020-03-27
USD 4,1127 -2,05%
EUR 4,5246 -1,56%
CHF 4,2675 -1,21%
GBP 5,0218 +0,34%
Wspierane przez Money.pl

Polecamy

Partnerzy

   


 

  
 
    
 
 
 
 
 
 


Powrót do poprzedniej strony Wydrukuj tę stronę

OSM Krasnystaw

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnystawie to nowoczesna firma współpracująca z blisko trzystoma dystrybutorami produktów nabiałowych w Polsce i odbierająca mleko od ponad 10 tysięcy dostawców z 23 powiatów województwa lubelskiego i podkarpackiego, zatrudniająca około tysiąca pracowników, przetwarzająca rocznie 160 mln litrów mleka i dynamicznie zwiększająca przychody. To zakład z blisko 100 letnią tradycją, której korzenie sięgają początków minionego wieku, a dokładnie 3 maja 1913 roku, gdy założono Spółdzielnię Mleczarską w Krasnymstawie.

Początki działalności były niezwykle skromne, Spółdzielnia mieściła się w prywatnym domu, wszystkie urządzenia do produkcji miały napęd ręczny, dopiero 20 lat później w 1933 roku zainstalowano maszynę parową, która poruszała wszystkie urządzenia Mleko do spółdzielni dostarczało zaledwie 43 rolników. W pierwszym roku zakład przerobił tylko 112 727 litrów mleka.

Zainicjowana działalność Spółdzielni wzbudziła żywe zainteresowanie wśród rolników, w wyniku której w 1914 roku zostały uruchomione 3 następne filie w Bzitym, Małochwieju i Latyczowie.

W okresie 1925-1939 w terenie powiatu Krasnystaw działało 17 spółdzielni mleczarskich.

Spółdzielnia nie przerwała produkcji  nawet podczas drugiej wojny światowej. Po odrodzeniu się ruchu spółdzielczego w 1957 roku powołano Okręgową Spółdzielnię Mleczarską z siedzibą w Zażółkwi koło Krasnegostawu. Kolejne lata to rozwój firmy, inwestycje w nowe budynki produkcyjne oraz punkty skupu mleka, rosła ilość filii i przybywało członków - krokiem milowym była budowa w 1974 roku nowoczesnej proszkowni, a dziesięć lat później oddano do użytku nowy zakład produkcyjny specjalizujący się w wytwarzaniu mleka spożywczego, masła oraz twarogu.

Lata 1994 - 1996 zapoczątkowały ogromne zmiany. Zakupiono nowoczesne linie do produkcji m.in. serka wiejskiego i serów twardych. Dzięki nowym inwestycjom i produktom  marka OSM Krasnystaw stawała się coraz bardziej popularna. 

      


Koniec lat 90-tych to okres dynamicznego rozwoju w zakresie zdobywania nowych rynków sprzedaży. Podpisane kontrakty handlowe z hurtowniami i sieciami detalicznymi spowodowały, iż produkty z Krasnegostawu stały się znane w całym kraju. Przyniosło to kolejny wzrost produkcji, a także dało impuls do przejęcia innych spółdzielni. W 2003 firma połączyła się z OSM w Lublinie a w 2004 roku z Zamojską Spółdzielnią Mleczarską, dzięki czemu stała się największym producentem branży mleczarskiej w regionie i weszła do pierwszej dziesiątki w kraju.

OSM Krasnystaw nieustannie inwestuje w swój rozwój. W celu poprawienia jakości oferowanych produktów wprowadza nowoczesne rozwiązania i technologie. Produkcja jest w całości zautomatyzowana: nowoczesne maszyny i komputery czuwają nad procesem przetwarzania mleka w produkt końcowy - śmietanę, serek czy też jogurt, a automatyczne linie rozlewają je do opakowań.

OSM Krasnystaw skupuje surowiec z terenów dobrze zachowanego i odpowiednio chronionego środowiska naturalnego lubelszczyzny i rzeszowszczyzny. Dzięki czystym polskim lasom, łąkom, wodzie i powietrzu pozyskujemy świeże mleko najwyższej jakości a wytworzone z niego produkty zadowolą gusta nawet najbardziej wybrednych smakoszy.

W ofercie swojej posiadamy około 100 produktów a są to między innymi:
- kefiry,
- maślanki naturalna i owocowe (truskawka, brzoskwinia, jagoda, jabłko z miętą)
- tradycyjne jogurty owocowe JOGUŚ w kubkach 400 i 150 g (10 smaków: naturalny, ananas, banan, brzoskwinia, jagoda, gruszka, truskawka, wiśnia, wanilia, poziomka)
- jogurty do picia JOGUŚ w butelkach 500 g i kartonikach ze słomką o pojemności 250 ml
- CALPRO jogurt naturalny z wapniem i probiotykiem,
- Chłodnik w butelce 500 g i 1 kg kartonie z wygodną zakrętką
- serek wiejski i serek wiejski lekki
- śmietany 10, 12, 18 i 22%
- Seruś – serek o smaku waniliowym z truskawkami, brzoskwiniami, jagodami, wiśniami, pomarańczami i kawałkami czekolady
- Budyń o smaku waniliowym i czekoladowym
- kakao do picia w kartonie 1 l i 200 ml
- mleka UHT o smaku waniliowym, truskawkowym, czekoladowym i naturalne
- twaróg
-sery twarde dojrzewające typu Gouda, Edamski i Zamojski

  

   

  

 Nowością (która niebawem pojawi się na rynku) w naszej ofercie będą śmietanki UHT i mleko zagęszczone niesłodzone.


 


Z myślą o smakoszach kulinarnych stworzyliśmy ze starannie wyselekcjonowanego mleka o najwyższej jakości Śmietankę UHT  12%, 18% i 30% oraz mleko zagęszczone niesłodzone. Dzięki systematycznej kontroli laboratoryjnej i zastosowaniu procesu UHT uzyskujemy produkt o wysokim standardzie, który zachowuje świeżość i pełne walory smakowe przez okres czterech miesięcy nie zawierając jednocześnie żadnych środków konserwujących. Śmietanka posiada kremową i jednolitą konsystencję o świeżym, lekko słodkim smaku. Oprócz tradycyjnego zastosowania do kawy świetnie sprawdza się również w kuchni.

Śmietanka UHT 12 i 18% jest idealnym dodatkiem do zup, sosów, farszów, ciast, pikantnych past i sałatek warzywnych natomiast Śmietanka UHT 30% świetnie sprawdza się w przygotowywaniu deserów: ciast, lodów, galaretek, słodkich past twarogowych i sałatek owocowych.

Zsiadłe mleko jest produkowane przez naszą Spółdzielnię już od 6 lat. Na wiosnę bieżącego roku wprowadziliśmy do sprzedaży ten tradycyjny produkt w wyjątkowym opakowaniu – misce 400 g. Nowe opakowanie jest przeznaczone dla osób dbających szczególnie o konsystencję zsiadłego mleka. Miseczka o dużej średnicy, która może służyć jako talerz, pozwala na swobodne wydobycie bez uszkodzenia jednolitego, gęstego skrzepu.

Nasze zsiadłe mleko w misce polecamy szczególnie do młodych ziemniaków ze skwarkami i koperkiem. Doskonale smakuje również z kaszą gryczaną i jest niezastąpionym składnikiem racuchów.

 

Zsiadłe mleko


Szczegóły oferty dostępne są na stronie internetowej
www.krasnystaw.eu

UWAGA!!!
Sprzedamy pojemniki po mleku- czytajKrajowy Związek Spółdzielni MleczarskichKrajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich
Związek Rewizyjny
ul. Hoża 66/68
00-682 Warszawa