Navigation
KZSM Zw. Rew.

00-682 Warszawa, ul. Hoża 66/68
tel.: 22 372 03 72
fax: 22 372 03 25
e-mail: kzsm@kzsm.org.pl

Kursy walut

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2020-04-03
USD 4,2396 +1,14%
EUR 4,5792 +0,05%
CHF 4,3403 +0,19%
GBP 5,2164 +0,17%
Wspierane przez Money.pl

Polecamy

Partnerzy

   


 

  
 
    
 
 
 
 
 
 


Powrót do poprzedniej strony Wydrukuj tę stronę

OSM Sokołów Podlaski

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Sokołowie Podlaskim zlokalizowana jest około 90 km na wschód od Warszawy, na Podlasiu w województwie mazowieckim. Jest to rejon Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego, który charakteryzuje się brakiem przemysłu na korzyść dobrze rozwiniętego rolnictwa o długoletniej tradycji w produkcji mleka.

Działalność gospodarczą Spółdzielnia rozpoczęła w roku 1945. W okresie ponad 65-letniej historii w sokołowskiej Spółdzielni trwa ciągła transformacja, modernizacja i unowocześnianie procesu technologiczno – produkcyjnego.

Spółdzielnia dysponuje nowoczesnymi liniami technologicznymi wyposażonymi w maszyny i urządzenia firm zachodnich oraz wydzieloną halę do odbioru mleka wraz z liniami przesyłowymi bezpośrednio do ciągów produkcyjnych.

Prowadzony przez Zarząd proces modernizacyjno-inwestycyjny pozwolił Spółdzielni spełnić dyrektywy Unii Europejskiej, a tym samym znaleźć się w gronie podmiotów mających prawo produkować i sprzedawać swoje wyroby nie tylko na rynku krajowym, ale także w państwach wchodzących w skład Unii Europejskiej oraz poza jej granicami.

Naszą misją jest ciągłe zaspakajanie potrzeb, wymagań, oczekiwań konsumentów oraz troska o ich zdrowie i satysfakcję. Osiągnięcie wyznaczonych celów umożliwia konsekwentnie realizowana Polityka Jakości oraz wieloletnia tradycja i bogate doświadczenie w przetwórstwie mleka, które gwarantują wysoką i stabilną jakość produkowanych wyrobów. Uwieńczeniem starań w zakresie bezpieczeństwa zdrowotnego wyrobów było wdrożenie systemu HACCP wg. Codex Alimentarius i jego certyfikacja w lipcu 2003 roku oraz wpisanie Spółdzielni od 1 maja 2004r. do rejestru krajowych zakładów spełniających warunki weterynaryjne i sanitarne określone w ustawodawstwie Unii Europejskiej. Spółdzielnia posiada certyfikat systemu zarządzania jakością wg wymagań normy DIN EN ISO 9001: 2008 łącznie z zasadami HACCP. Obecnie utrzymuje i ciągle doskonali wdrożone systemy.

OSM w Sokołowie Podlaskim specjalizuje się w produkcji najwyższej jakości: serów twarogowych, twarożków wiejskich naturalnych, ze szczypiorkiem, z czerwoną cebulą oraz z błonnikiem, serka ziarnistego lekkiego i serka wiejskiego, masła osełkowego ekstra, tłuszczu mlecznego do smarowania 73%,masła ekstra, masła ekstra solonego oraz galanterii mlecznej w szerokim asortymencie: tradycyjnego mleka spożywczego, śmietanek i śmietan ukwaszonych 10% i 18%, kefiru, mleka zsiadłego oraz Chłodnika litewskiego Do produkcji naszych wyrobów nie używamy konserwantów, stabilizatorów oraz substancji wzmacniających smak i zapach. Tajemnica powodzenia naszych produktów tkwi w wysokiej jakości surowca i codziennej dbałości o prawidłowość procesu technologicznego.

 

Potwierdzeniem wysokiej jakości produkowanych wyrobów i uznania wśród konsumentów jest szereg uzyskanych nagród i wyróżnień.
Dowodem tego jest przyznanie przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji znaku jakości „Q” na ser twarogowy „Klinek półtłusty”, „Masło Ekstra”, „Masło Osełkowe Ekstra” oraz „Tłuszcz mleczny do smarowania 73%”.
W 2010 r Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Marek Sawicki przyznał znak Poznaj Dobrą Żywność dla produktów takich jak: Masło osełkowe ekstra, Twaróg śmietankowy, Twarożek wiejski naturalny oraz Chłodnik litewski. To wyróżnienie jest także potwierdzeniem wysokiej jakości produktów wytwarzanych w ekologicznych warunkach, na polskim surowcu

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA 2010 - 2011r

- Mleczna Perła 2010 za Twarożek wiejski
- Nagroda za doskonałość w Zarządzaniu IP dla OSM w Sokołowie Podlaskim.
- Złota Mleczna Rewia 2010 za Masło osełkowe ekstra.
- Srebrna Mleczna Rewia 2010 za Twarożek wiejski z błonnikiem.
- Najlepszy Produkt Lata 2010 - nagroda w konkursie Czytelników Ogólnopolskiego Czasopisma PROPOZYCJA TARGOWA I KONSUMENCKA za Twarożek wiejski z błonnikiem.
- Certyfikat Perłowy 2010 w kategorii Firma Roku dla OSM w Sokołowie Podlaskim.
- Złoty Medal Targów Polagra Ford 2010 za Chłodnik Litewski.
- Medal Tarów Meat Meeting i Hotel Gastro Meeting 2010 w kategorii wyrób spożywczy najwyższej jakości za Twarożek wiejski z błonnikiem.
- Znak Poznaj Dobrą Żywność 2010 dla Masła osełkowego ekstra.
- Znak Poznaj Dobrą Żywność 2010 dla Twarogu śmietankowego.
- Znak Poznaj Dobrą Żywność 2010 dla Chłodnika Litewskiego.
- Znak Poznaj Dobrą Żywność 2010 dla Twarożku wiejskiego.
- Mleko Expo 2010 za wyróżniająca jakość Masła osełkowego ekstra.
- Złota Mleczna Rewia 2011 za Serek ziarnisty lekki.
- Srebrna Mleczna Rewia 2011 za Śmietanę 10%.

Zapraszamy na naszą stronę www.osmsokolow.pl

 Krajowy Związek Spółdzielni MleczarskichKrajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich
Związek Rewizyjny
ul. Hoża 66/68
00-682 Warszawa